deneme haberi

Börekçi Şevket Hakkında!

1958 yılında un mamül sektörüne giren, dede Eyüp Korucuoğlu ve kardeşleri, Heykel’de Ulucami karşısında hizmet vermiş olan “Uğrak Börek” ve “Karlıdağ Muhallebicisi” işletmeleriyle işe başladılar.

Şirket Profili ve Tarihçemiz

 • 1972 yılında dede Eyüp Korucuoğlu’nun oğlu Şevket Korucuoğlu, babasının yanından ayrılarak tek başına börek imalatına ve el arabasıyla börek satışına başladı.
 • 1974 yılında Anadolu Mahallesi Tütüncüoğlu Çiftliği’nde ilk Şevket’i açan oğul Korucuoğlu, 70’lerin sonunda Şevket’i Kurtuluş caddesindeki yerine taşıdı.
 • Şevket Korucuoğlu’nun girişimci ve risk alan yaklaşımıyla adeta yeniden doğurduğu bu mütevazı işletme, yönetime 3. neslin geçmesiyle, tahmin ettiğinden de güzel noktalara gelecekti.
 • Davutdede Camisi’nin karşısındaki dükkana taşınılmasından sonra Şevket’i, 3.nesil; Ercan, Eyüp ve Gülzayide Korucuoğlu kardeşler devraldı. ‘80’li yıllardan beri hem okuyup hem çalışan Korucuoğlu kardeşler, Şevket’e 4 yeni şube daha kazandırdılar.
Börekçi Şevket Firma Profili Börekçi Şevket Firma Profili
 • 2001’de Dikkaldırım, 2004’te Ulucami, 2005’in sonunda Arabayatağı, ardından 2006 Ocak’ta Darmstad Şubeleri açıldı. Bunu son olarak Küçük Sanayi şubesi izledi. Yasemin Park, Gazcılar, İnegöl, Terminal, Dikkaldırım ve Darmstad Şubeleri franchise olarak hizmet veriyor.
 • Bugün altı franchise, toplam dokuz şubesiyle Bursa’nın dört bir yanında lezzetli ve sağlıklı gıda hizmeti veren Şevket, yıllar içerisinde yeni şubelerle birlikte, imalat makinelerine de yatırım yaparak, yarattığı börek çeşitlerini üretecek makineleri de kendi bünyesinde tasarlamış ve ürettirmiştir.
 • Şevket tarafından Türk Mutfağı’na kazandırılan börek çeşitleri içerisinde en çok ilgi gören “Şevket Böreği” dir.

Börekçi Şevket Kimdir?

Börekçi Şevket, gerçek adı Şevket Korucuoğlu, 1949 Bulgaristan İğridere doğumlu. İki yaşında iken ailesiyle Türkiye yollarına düşen Börekçi Şevket 1951 yılından bu yana Bursa'da Yaşamaktadır.

 • Börekçi Şevket ilk meslek deneyiminde 1960 yıllarının hemen başında babasının tarihi Ulucami 'nin karşısındaki "Karlıdağ Muhallebicisi" dükkanında Kozahan 'ın Karşısında açılan "Uğrak Börekçisi" Şevket Korucuoğlu 'nun ustalığını kazandığı, hamurun mayalandığı dükkan olmuştur.
 • 23 yaşında kendi ayakları üzerinde duran Börekçi Şevket seyyar börek arabası ile Bursa 'nın börekteki damak tadını değiştirmeye başlar. 3 yıl sonra 1975 yılında ilk börekçi dükkanını Anadolu mahallesinde açar ve yine 3 yıl sonra dükkanını Davutdede bölgesinde hizmete sokar. Kendini Hızla yenileyen Börekçi Şevket geleceği gören vizyonla Davutdede'de daha geniş tüketici gruplarına ulaşan Börekçi Şevket'in mideyi yakmayan çıtır çıtır lezzeti o yıllarda tüm Bursa'ya yayılır ve aranan bir lezzet olur.
 • Öyle ki haftanın 7 günü hizmet veren Börekçi Şevket, bir pazar dükkanı açamadığında ertesi gün müşterinin tatlı sitemiyle karşılaşır.
 • 1999 yılında Davutdede'deki işyerini Yıldırıma Taşımasıyla Börekçi Şevket Kurumsallaşmanın ilk adımını da atmış olur. Bir yıl sonra 2. Şube Bursa'nın en yoğun trafiği olan Dikkaldırım'da açılır.
 • 2004 yılı büyüme ve markalaşma hedeflerinin doruğa ulaştığı bir yıldır. Artık Şevket Korucuoğlu 'nun çocukları şirketin yeni yönetiminde yerlerini alırlar. Börekçi Şevket "Şevket" Markasıyla çoğalarak bugün 2009 yılında 9. şubesinin franchine ile şube açılışı üstünde çalışma yapmaktadır.
 • Seyyar arabadan, kurumsallığa oradan professiyonel şube mağzacılığına kadar uzun bu yolda değişmeyen ve değişmeyecek olan "Emek ve sevgi ile üreliten börekler"...

Hizmetlerimiz

Şevket, yıllardır ürettiği çeşit çeşit ve evde yapılmış gibi doğal tadında böreklerle, böreği, bugüne kadar zihnimizde beliren “yufka ve iç” kavramlarından çok daha öteye taşımış; kahvaltılarda, öğle yemeklerinde, ikindi çaylarında Bursa’da sofraların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Her şubede her çeşidini, üstelik her saat taze ve sıcak bulabileceğiniz Şevket’in börek ve poğaçalarını ister tüm şubelerinde bulunan salonda isterseniz paketleterek evinizde ya da iş yerinizde, taptaze, çıtır çıtır, afiyetle yiyebilirsiniz.

Belgelerimiz

Müşteri memnuniyeti ile birlikte kaliteyi ve insan sağlığını en önemli ana amaç olarak gören Şevket, siz değerli müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla tüm üretim ve hizmet süreçlerini kaliteyle belgelendirmektedir.

Beyaz Zambak Sertifikası

Gıda Üretim Sertifikası

Gıda Üretim Sertifikası

Marka Tescil Belgesi